Víno

Skalický rubín

Skalický rubín je červené víno, ktoré je získané výhradne úplným alebo čiastočným alkoholovým skvasením čerstvého hrozna výhradne z odrôd Frankovka modrá, Svätovavrinecké a Modrý Portugal.Toto víno musí byť vyrobené len z hrozna dopestovaného na presne ohraničenom území kopca Vintoperk, ktorý má charakteristické zloženie pôdy dávajúce tomuto vínu výsledný charakter. Víno je charakteristické svojou plnou chuťou, výrazným obsahom tanínov a svojou farbou, od ktorej sa odvíja aj historický názov tohto vína.

Rosé

 Rosé je víno vyrábané z modrých odrôd hrozna technológiou výroby bielych vín. My ho vyrábame výhradne z odrody Frankovka modrá. Víno je charakteristické príjemnou ovocnou arómou po jahodách a malinách, farba je sýto ružová a chuť robíme prevažne v kategórii polosuché.

Müller Thurgau

Müller Thurgau je ľahké svieže víno na pravidelnú konzumáciu. Víno sú svetlo žltej až bielej farby. Jemná aróma nám pripomína lúčne kvety a jarnú lúku. Toto víno vyrábame v kategórii suché víno a časť z neho predávame vo forme výborného burčiaku.

Rulandské šedé

Rulandské šedé je klasická stará odroda, ktorej sa v našom Skalickom vinohradníckom rajóne veľmi dobre darí. Cukornatosti hrozna takmer v každom roku dosahujú minimálne 21°NM, t.j. prívlastok neskorý zber. Víno je plné, šťavnaté z vyššou farbou, čo je dané samotnou odrodou hrozna, ktorá je pri zbere ružovo-sivá až fialová, preto je potreba rýchleho spracovania hrozna. Vyrábame ho prevažne v kategórii polosuché.

André

André je odroda vyšľachtená v minulom storočí na susednej Morave. Odroda bola vyšľachtená so zámerom vysokých úrod, priemernej kvality, no redukciou úrody na 1,5 až 2 kg na jeden koreň sa z neho dorába veľmi krásne ovocité víno, vhodné na pitie v druhej polovici prvého roka a v druhom roku veku vína. Víno je ľahšie bez vysokého obsahu trieslovín.

Frankovka modrá (Skalická)

Frankovka modrá (Skalická), je odrodové víno, ktoré je základom pre Skalický rubín. Prívlastok Skalická sa začal používať v osemdesiatych rokoch minulého storočia, kedy bola značka Skalický rubín chránená na patentovom úrade, a nikto iný ako Vinárske závody ju nesmel používať. Nakoľko tento prívlastok označuje pôvod tohto vína z oblasti, kde sa môže dorábať Skalický rubín, toto označenie sa zachováva a môže sa použiť aj v spojení Skalická frankovka, ako značkové víno.

Aktuálna ponuka vín

Názov vína
Druh
Objem
Cena
Starohorské biele 2021
suché
0,75l
5 eur
Muller Thurgau 2021
suché
0,75l
5 eur
Muller Thurgau 2020
suché
0,75l
5 eur
Irsai Oliver 2022
polosuché
0,75l
5 eur
Irsai Oliver 2021
polosuché
0,75l
5 eur
Rulandské šedé 2021
polosuché
0,75l
6 eur
Rosé FM 2021
polosuché
0,75l
5 eur
André 2021
suché
0,75l
5 eur
Frankovka modrá 2021
suché
0,75l
6 eur
Frankovka modrá 2020
suché
0,75l
5 eur
Skalický rubín 2021
suché
0,75l
6 eur

Objednávka

Objednať si môžete skrz telefón: +421 903 726 907 alebo skrz formulár ↓




    [recaptcha]